20. února 2014

Pranostika - leden 2014

Na scrapbook.cz holky na letošní rok vymyslely nové téma, nový podnět pro tvorbu stránek - a to téma Pranostika. Na začátku měsíce je vždy vyvěšena nová pranostika a k ní dané úkoly.

Na leden to byly pranostiky:
Třpytí-li se hvězdy tu noc před třemi králi, rodí se hojně bílí beránci.

Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Leden studený, duben zelený.

Na Svatého Priska (18.1.) pod saněmi píská.

Jsou-li červánky na novoroční den, přinesou jistě samou slotu jen.

Na Svatého Fabiána (20.1.), stromům opět míza dána.

A tyto úkoly:
Vyberte jednu z barev, která se v pranostice objevuje (myšleno i slova odvozená) a tuto barvu zvolte jako barvu podkladovou své stránky.

Číslice, která se v pranostice vyskytuje, určuje počet fotek.

Z vybraných (modře označených) slov si vyberte alespoň jedno, které se na stránce objeví, ať už na fotce, nebo jako ozdoba, razítko, slovo v nadpisu, v journalingu….


Jako základ jsem vzala barvu dubna, tedy zelenou. Počet fotek byl dán - tři. Je na nich náš Jenda o Vánocích u prarodičů. A protože jsou to vánoční fotky, tak jsem ze zadání vybrala hvězdy. Jsou jak na papírech, tak i jako třpytky.Je to zajímavé tvoření podle pranostik. Na únor jsou už další vyhlášeny, fotky mám připraveny, jen najít chvilku na lepení.
A co vy, také byste to zkusili/y?

Děkuji za návštěvu a přeji hezký den.6 komentářů:

 1. Krásné! Moc ráda bych si s Vámi vyměnila ATC kartičku. Kdyby to šlo, prosím, napište mi na email. Děkuji za odpo. Denisa denisa.hybl@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 2. Júú, to je nápad. Asi budu se budu muset odstěhovat na Mars, tam je rok 2x delší než u nás, abych stíhala. :o) Pěkně Jsi poskládala fotky a černobílým fandím obzvlášť. Dají se pěkně kombinovat se vším. .o))) Uvidíme se v Satalicích ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také bych občas (hodně často) brala, aby byl den 2x tak dlouhý. Černobílé fotky mám také ráda, už pro možnost s kombinováním různých barev a vzorů na papírech a ozdobách. A z dětství jiné nemám. A barevné jsem začala dělat až při klukovi, takže ani holka jich z ranného dětství moc nemá.
   Do Satalic tentokrát nejedu. Tak jsem se těšila, ale všechny srazy až do léta musím vynechat. Ale chci jet se Zuzkou na pár dnů v létě do Liberce. Tak snad to vyjde.

   Smazat