17. listopadu 2013

Tvoření s vnoučaty II.

Protože se blíží Vánoce (nějak podezřele rychle), tak jsem dětem navrhla ještě napsat dopis Ježíškovi. Nejen proto, že nevím co by jim měl přinést pod stromeček. Ale hlavně proto, že je tvoření bavilo. Takže jsme probrali vánoční papíry a je nejvíc zaujal papír s příšerkama a vyřezávané ozdoby. Čím víc, tím líp.
Každý si tedy vybral svoji příšerku, svoje ozdoby a co dál? Protože školák je jen Zuzka a ta chodí teprve do první třídy, s písmenky jsem muse pomoci já. Zuzce jsem je předtikla na papír a ta si je pak vybírala a tiskla sama. Klukům jsem je připravila na bloček a tisknutí už bylo na nich. Všem jsem čtvrtky naembossovala vločkami přesně tam, kam si ukázali. A pak nastala jejich oblíbená činnost blendování - čili jak říká můj nejmenší vnouček Pepa - šudlání. A pak lepení všech komponentů. A pak samozřejmě seznam dárků co si přejí pod stromečkem.

Musím se přiznat, že mi udělalo velkou radost, že si Zuzka a Péťa přejí pod stromečkem najít nejen pastelky, ale i razítka a barvičky. Prostě věci na tvoření. Samozřejmě že to chce i Pepíno, ale ten to musel po nich opakovat. Ale stejně, moje srdéčko se zatetelilo radostí.
A protože dopisy pro Ježíška zůstaly u mne, tak jsem jim udělala vánoční kartičku, kterou si odvezli domů.

Už se těším, až zase přijedou. Mám už připraveno, co spolu budeme zase tvořit. Snad je to bude s babičkou stále bavit.

Děkuji za návštěvu a přeji hezký den.

3 komentáře:

  1. Ale kolorowo i wesoło u Ciebie., piękne prace, aż miło się je ogląda.Wspaniałe.Dziękuję za wszelkie komentarze, które zostawiasz u mnie i cieszę się, że do mnie zaglądasz.Zapraszam częściej. Pozdrawiam i pięknych dni życzę:))

    OdpovědětVymazat
  2. A druhá strana je kde? Moji drobečkové tvrdí, že ježíšek už ví co chtějí.... Já to ale nevím... Babičko, vím, že s přibývajícími léty mizí paměť, ale na to si ještě mladá...

    OdpovědětVymazat
  3. Pepoušek o tom tvoření mluví pořád, takže myslím, že toho to chytlo nejvíc. Krade Vítkovi razítko na faktury a říká, že je jako babička....

    OdpovědětVymazat